August 2013

L.J. Smith - Tajný kruh I. - Zasvěcení

30. august 2013 at 13:13 | Luciférek |  Knížky
Autor: L.J. Smith
Originál: TheSecrect Circle - The Initiation
Rozsah: 230 s.
Vydavatel: CooBoo
Anotace:
První díl nové trilogie od autorky populárních Upířích deníků! Cassie je donucena se přestěhovat ze slunné Kalifornie do ponuré Nové Anglie, ale stále touží po svém starém životě. A to přesto, že cítí zvláštní spřízněnost s hrozivou skupinkou teenagerů, kteří terorizují její školu. Po zasvěcení do klanu čarodějek, které už po staletí ovládají New Salem, se stává součástí Tajného kruhu, opojného a smrtelně nebezpečného zároveň. Ale pak se zamiluje do záhadného Adama a musí si vybrat, zda odolá pokušení, nebo se odváží použít temné síly k tomu, aby získala, co chce - i když ji to může zničit.

Škola noci - Pronásledovaná - P.C.Castová

27. august 2013 at 18:56 | Luciférek |  Knížky
Autor: P.C.Castová
Originál: Hunted
Rozsah: 366 s.
Anotace: Proroctví se naplnilo, padlý anděl uvězněný po celá tisíciletí v hlubinách země se osvobodil a Zoey Redbirdové a jejím kamarádům nezbývá než utéct ze Školy noci. V podzemních chodbách pod opuštěným nádražím budou v bezpečí před hrůzami, které se odehrávají na povrchu - ale nedostali se jen z jednoho maléru do druhého? Dokáže se budoucí velekněžka postavit pradávnému zlu a vyřešit svoje komplikované vztahy? Není totiž vůbec jednoduché poznat, kdo je přítel a kdo nepřítel…

Sága Stmívání: Oficiální ilustrovaný průvodce

21. august 2013 at 10:08 | Luciférek |  Knížky
Ahoj, omlouvám se za svou nepřítomnost, teďka nemám moc času.


Autor: Stephenie Meyer
Originál: Twilight saga: the official illustrated guide
Rozsah: 530 s.
Anotace:
Všechny dílky skládačky konečně zapadají do sebe. V roce 2005 se čtenářům představili Bella Swanová a Edward Cullen a zrodil se celosvětový fenomén. Od té doby četly tuto úchvatnou upíří milostnou ságu miliony čtenářů. Nyní Stephenie Meyerová sama poprvé odhaluje tajemství ságy a zveřejňuje další exkluzivní materiály ze svého archivu, včetně profilů postav, rodokmenů, map, odkazů a vysvětlivek. Tento jediný oficiální průvodce poskytne díky téměř stovce barevných ilustrací a fotografií čtenářům zcela nový pohled na ságu Stmívání, od Bellina prvního dne ve Forks až po strhující závěr knihy Rozbřesk.

Poz.: Tuto knihu jsem si koupila, fanouškům Twilight ságy ji doporučuji ;) Jelikož já jsem tohoto filmu i knížek velká fanynka, zaujalo mě to. (v Kauflandu jsem ji koupila za 99,-KČ, ale dá se i půjčit v knihovnách)


Významy run

12. august 2013 at 10:30 | Luciférek |  Magie a něco kolem toho
Ták (možná) poslední článek o runách.

s-runa se jmenuje Fehu, její překlad je "dobytek" a je symbolem pro písmeno F(výslovnost českého F). V době, kdy se lidé ještě ve velké míře nesetkávali s penězi, byl právě dobytek mírou bohatství a majetku. Tato runa poukazuje na majetek vydobytý bojem nebo poctivou prací, ale i výhrou či sázkou. V pozdější době se významem runy stalo i peněžní bohatství.
s-tato runa se jmenuje Uruz, znamená "pratur" a je symbolem pro písmeno U(výslovnost českého U). Význam runy je odvozen právě od pratura, velkého, majestátného a nezdolného zvířete. Runa pak vystihuje vlastnosti jak pratura, tak i lovce, který ho potřeboval skolit, aby přežil. Je to tedy především fyzická síla, rychlost a zdatnost.
s
-runa, která se jmenuje Thurisaz, se překládá jako "troll(obr)"(popřípadě "trn") a je symbolem písmena Th(výslovnost jako Th v anglickém slově "thin"). Už překlad runy napovídá, že její význam nebude příliš příjemný. Trollové, česky nesprávně překládáni jako obři, jsou stvoření, se kterými si není radno zahrávat. Jsou lstiví, mocichtiví a zákeřní. Již se proslavili mnoha zločiny proti lidem a bohům, ale jejich hlavní čas přijde až při Konci Bohů(konci světa)-Ragnaröku. Runa znamená konflikty, možné hádky s agresivními osobami a nesoulad. Může však také znamenat určitou změnu.
i
-tato runa se jmenuje Ansuz a překládá se jako "bůh". Symbolizuje písmeno A(vyslovuje se jako otevřené anglické A ve slově "stack"). Runa vyjadřuje boha jako takového. Může být tedy symbolem moudrosti, dokonalosti a radosti. Také může být spojená s vírou ve formě požehnání a pevnosti ve víře.
e
-runa Raido se překládá jako "jízda na koni" a symbolizuje písmeno R(vyslovuje se jako české R). Překlad napovídá, že se významově bude jednat o určitou cestu, jak fyzickou, tak duševní, možnost také změny životního stylu. K cestě či změně může dopomoct zásadní rozhodnutí.
s
-runa se jmenuje Kaunaz, znamená "pochodeň, světlo"(ale i třeba "nemoc" ve formě "boláku" či "vředu") a symbolizuje písmeno K(výslovnost českého K). Interpretace není zcela tak jednoduchá. Různé aspekty však napovídají tomu, že významem budou zdravotní potíže, může znamenat horečnaté nemoci i duševní problémy; ale i plamen, což je naopak většinou věc pozitivní. Může tedy symbolizovat i světlo na vaší cestě a zahnání stínů kolem vás i ve vás.
s
-runa se nazývá Gebo, její překlad je "dar" a je symbolem pro písmeno G(někdy výslovnost českého G, jindy výslovnost G v angl. slově "girl"). Jedná se o štědrost a možnost obdarování; může k vám přijít radostná zpráva o daru. Může ale také znamenat určitou oběť pro dobrou věc, ať už ve smyslu náboženském, tak životním.
s
-Wunjo je runa vyjadřující "dokonalost" či "radost" a je symbolem pro písmeno W(výslovnost angl. W). Toto je bezstarostná runa plná radosti a štěstí. Znamená mnoho požitků a rozkoše, při nichž je však potřeba znát i svou míru. Runa je celkovým úspěchem a naznačuje dobré vztahy s přáteli a rodinou.
HAGAL AETT
s
-runa se jmenuje Hagalaz, její překlad je "krupobití" a je symbolem pro písmeno H(výslovnost českého H). Runa vyjadřuje jak skutečné kroupy padající na zem, vyvolávající chaos a zkázu, tak i krupobití v přeneseném smyslu-a to třeba déšť střel v bitvě. Runa představuje nekontrolovatelné síly jak v podvědomí, tak i ve vnějším světě.
ié
-runa se nazývá Nauthiz, překládá se jako "nedostatek" a je symbolem pro písmrno N(vyslovuje se jako české N). Runa vyjadřuje nouzi a nedostatek ve věci, kterou člověk zrovna potřebuje k úspěchu. Runa může představovat překážky, které člověka svážou a snaží se mu zabránit v jeho další cestě. Poctivá a tvrdápráce vás však může těchto nedostatků zbavit a přinést vám očekávaný úspěch.
s
-tato runa se jmenuje Isa, její překlad je "led" a zastupuje písmeno I(vyslovuje se jako I s angl. slově "ice"). Led, i když může vypadat opravdu nádherně, nám mnoho radosti obvykle neudělá. Je něčím zákeřným a nebezpečným, něčím, co nám může ublížit. Stejně je to i s touto runou-představuje zlost, závist, výčitky a negativní myšlenky. Je však také runou, která potvrzuje a zesiluje význam dosud tažených run.
s
-tato runa se jmenuje Jera, její překlad je "rok" nebo také "žně" a je symbolem pro písmeno J(runa se vyslovuje jako české J). Tato runa znamená hojnost a období, kdy přijde sklizení plodů vaší práce. Blíží se čas míru, prosperity a úspěchu.
s
-význam runy Eihvaz je "tis" a zastupuje písmeno Y(runa se vyslovuje tvrději a uzavřeněji než J, má blíže k Y, podobně jako v angl. slově "yet"). Tis je velmi tajemným a posvátným stromem. Kvůli své jedovatosti bývá často spojován se smrtí. Kvůli svému vynikajícímu dřevu zase s tvorbou luků a tudíž lovem a válečnictvím. Tis je velmi nezdolný a houževnatý strom, proto tato runa symbolizuje silnou a nezdolnou morálku a chuť jít si za svým.
s
-tato runa se nazývá Pertho, překládá se jako "vagina", jiné prameny hovoří o "hře v šachy" či "šachovou figurku" a zastupuje písmeno P(výslovnost českého P). Význam této runy je snad nejspornější. Vyjadřuje posvátnou sílu země a silný ženský vliv. Je to totiž runa symbolizující ženskou plodnost-je tak opakem pro runu Inguz, symbolizující plodnost mužskou. Vyjadřuje také ženské tajemství a skrytou tvořivost, která si žádá naše úsilí aby vyplynula na povrch.
s
-tato runa se nazývá Algiz, znamená "ochrana" a je symbolem pro písmeno Z(vyslovuje se jako souhláska někde mezi Z a R). Je to runa obecně užívaná jako ochranné znamení používané na amuletech a jiných předmětech. Představuje instinkt ochraňovat sebe i své blízké, či snahu uchránit si již vydobytou pozici nebo úspěch.
s
-runa se jmenuje Sowulo, její překlad je "slunce" a je symbolem pro písmeno S(vyslovuje se jako české S). Runa vyjadřuje Slunce-vesmírné těleso, bez které by nebylo na Zemi života. Je proto uctíváno germány stejně tak jako všemi starými kulturami. Runa znamená štěstí, radost a úspěch. Je životní silou a symbolem vítězství. Znamená dobré zdraví a soulad vědomí a podvědomí.
TIW AETT
z
-runa se jmenuje Teiwaz, její překlad je "Týr" a symbolizuje písmeno T)výslovnost českého T). Runa je zasvěcena jednomu z germánských bohů války-Týrovi, jenž byl skvělým bojovníkem a generálem božích vojsk. Z tohoto vyplívá, že významem runy je smysl pro vůdcovství, spravedlnost a síla k vítězství. Je to runa přinášející optimistické události a úspěch.
s
-runa se nazývá Berkana, jejím překladem je "bříza" a je zástupcem pro písmeno B(výslovnost B připomínající zvuk prudkého vydechování). Bříza se považovala za posvátný strom spojený s jarními oslavami znovuzrození přírody a kultem plodnosti. Představuje tedy plodnost jak fyzickou, tak duševní a představuje osobní růst. Přináší také úspěch v obchodě a podnikání.
s
-tato runa se jmenuje Ehwaz, jejím překladem je "kůň" a symbolizuje písmeno E(vyslovuje se jako české E). Ehwaz je runa koní, kteří byli u germánů jedni z posvátných zvířat a podle jejichž chování se také věštilo. Seveřané také často koňské maso jedli(většinou na obřadních hostinách a oslavách) s vírou, že jim dodá sílu. Koně byli také jakýmsi prostředkem mezi bohy a lidmi. Může vás tedy čekat i zpráva ze světa bohů. Runa také vyjadřuje společenské postavení a věhlas týkající se tazatele. Vytažení této runy potvrzuje a upevňuje význam všech tažených run před ní.
r
-runa Mannaz se překládá jako "muž" či spíše "člověk" a zastupuje písmeno M(vyslovuje se jako M v češtině). Runa znamená jak člověka jako jednotlivce, tak celé lidstvo či národ. Vyjadřuje vztak okolí k tazateli a vztak tazatele k okolí. Znamená jak přátele tak nepřátele-prostě celé společenské prostředí, ve kterém se pohybujete.
s
-runa se nazývá Laguz, překládá se jako "voda" a symbolizuje písmenoL(čte se jako české L). Laguz vyjadřuje úspěch na cestách a záruka správného výběru při koupi, kde však může být riziko nějaké ztráty či položení oběti. Runa také znamená barvitou představivost a bohatý vnitřní život.
g
-runa se jmenuje Inguz, překládá se jako "Frey, Ingfrey" a je symbolem pro písmeno Ng(vyslovuje se jako nosové N v angl. slově "singer"). Runa je připisována germánskému bohu lásky, krásy a plodnosti-Freyovi. Proto jejími význami jsou fyzická krása a dokonalost a především plodnost. Tazatel může mít vysoké požadavky na vzhled partnera. Runa také vyjadřuje zájem o zdraví, rodinu a potomky.
s
-runa se jmenuje Othila, její překlad je "dědictví"a symbolizuje písmeno O(výslovnost českého O). Runa se vztahuje k dědičnosti a dědictví jak ve smyslu fyzickém a majetkovém, tak ve smyslu odkazu duchovních hodnot předků. Může znamenat i dále předané vědomosti na potomky či blízké. Runa také představuje domov i s jeho obyvateli.
d
-runa se jmenuje Dagaz, její překlad je "den" a symbolizuje písmeno D(vyslovuje se jako Th v angl. slově "then"). Runa představuje bezpečí denního světla v kontrastu s nejistotou a temnotou noci. Je právě čas pro plánování důležitých věcí nebo pro podnikání.
Zdroj: darkprincess.blog.cz

Věštění z run

12. august 2013 at 9:41 | Luciférek |  Magie a něco kolem toho
Jeden kámen taháme jako hlavní runu dne, a to před započetím nějakého projektu nebo kvůli nazření do nějakého problému. vypovídá o nějaké záležitosti a často je právě tou Radou, kterou potřebujeme. Výklad se třemi runami je obzvláště užitečný, když potřebujeme přehled. Umístí problém do celkového kontextu, neboť ukáže události, jež k němu vedly, problém sám a nakonec pravděpodobný budoucí výsledek.
Jedna runa
Držte váček s runami, soustřeďte se na problém či záležitost, na kterou se chcete run zeptat.
Příklad: Přeji si, aby runy komentovaly den, který mě čeká.
Potom z váčku vytáhněte jednu runu. Sevřete ji v dlani, meditujte a potom se podívejte na její význam.
Výklad se třemi runami
Výklad se třemi runami je něco jako kazatel na křižovatce. Soustřeďte se v duchu na nějakou situaci, potom vytáhněte první runu. Soustřeďte se na ni, myslete na události, jež k této situaci vedly anebo jak jste si ji vnesli do života. Vytáhněte druhou runu. Opět se na ni soustřeďte uvažujte o současném stavu. Nakonec vytáhněte třetí runu a přejte si, aby vám ukázala, kam tato situace směřuje. Soustřeďte se na význam jednotlivých run. Čím více se budete soustředit, tím jasnější budou odpovědi.
Příklad: Eva už více než půl roku postonává. Byla u praktického lékaře i u léčitele, alek ničemu o nevedlo. Nechápe, proč se jí nemoc ustavičně vrací. Vytáhla si tyto tři runy: Geofu, Tyr a Eoh.
Význam: Runa Geofu znamená dar. Říká Evě, ž ono churavěni je dar, který odmítá, místo aby jej přijala. Tím darem je poučení, jež z onemocnění získá. Tyr, bůh války Evě řekl, že nemoc překoná, když zůstane věrná sama sobě a svým nárokům. Eoh tis, znamená přeměnu a sděluje, že se blíží zásadní změna. Když Eva půjde vstříc budoucnosti a zbaví se minulosti, vstoupí do nové fáze života. Eva si uvědomila, že lék má v sobě. Vyřídila několik nevyřešených záležitostí z minulosti a záhy se uzdravila.
Zdroj: darkprincess.blog.cz

Zhotovení run

12. august 2013 at 9:16 | Luciférek |  Magie a něco kolem toho
Více se s runami sblížíte, když si je zhotovíte sami. Vyžaduje to čas a energii, ale navážete tak s runami důvěrnější vztah. Runy se zpravidla zhotovují ze dřeva nebo z kamene, lze však použít i jiné materiály, třeba krystaly, skleněné kapky nebo jíl.
Dřevo
Nejoblíbenější druhy dřeva na zhotovení run jsou jasan - strom života, tis - runa Eoh, a bříza - runa Beorc, a to proto, že mají přímý vztah k runám. Ke zhotovení magických pomůcek lez ovšem použít i jiná dřeva. Uvádíme je i s jejich hlavní symbolikou.
Jeřáb - ochraňuje
Vrba - má silnou vazbu na Měsíc
Dub - symbolizuje sílu
Líska - mužský symbol spirituální autority
Jabloň - spojená s láskou
Hloh - ochranný bratr trnky.
Kameny
Kameny najdete kdekoli. Ty nejvhodnější se však nacházejí na plážích nebo v řečištích, neboť jsou ohlazeny vodou. Seveřané a Keltové věřili, že každý kámen má ducha. Má-li ten duch pro vás dobře pracovat, musíte mu projet úctu. A proto na každém místě, kde odeberete něco z přírody, zanechte malý obětní dar. Tradičním darem je mořská sůl, neboť prý vznikla spojením čtyř základních živlů - země, vzduchu, ohně a vody. může to však být tabák, který je posvátný pro indiány, zrní jež je posvátné v celém Starém světě nebo barevná stužka.
Zhotovování run ze dřeva
Na runy je třeba uříznout větev živého stromu. Může to být strom, který má pro vás zvláštní význam, např. z lesa nebo zahrady, k nimž vás vážou nějaké vzpomínky.
Než větev uříznete, požádejte strom o svolení a na oplátku k němu položte menší obětní dar. Vyberte si co nejrovnější větev, silnou 2 až 5 cm a dlouhou asi 30 cm.
Dovolte se stromu. Přiložte dlaně na kmen a proneste krátkou modlitbu.
Než větev odříznete, vzdejte strom úctu - rozhoďte u kmene mořskou sůl.
Větev opatrně nařežte na 24 plátků o šíle 4 až 10 milimetrů.
Vypalovací jehlou nebo pájkou vypalte runový znak.
Do runových kamenů vetřete trochu včelího vosku. Teď můžete runy očistit.
Očišťování run
Když máte runové kameny hotové, musíte je duchovně očistit. Jsou různé způsoby očišťování. Můžete je přes noc vystavit svitu Měsíce v úplňku nebo je nakuřovat bylinami. Úplně nejjednodušší je však použít vodu studánky, potůčku nebo řeky. Voda z vodovodu se k očišťování nehodí, protože je chemicky upravovaná.
Když pracujete s runami a zvláště když často vykládáte druhým, musíte je pravidelně čistit. Možná bude vhodné je i jednou ročně dobíjet. Časem, až se s runami více seznámíte, vám samy dají vědět, že potřebují očistit; nesednou vám tak dobře do ruky. Pokud byly jakkoli dlouho někde uzavřeny, musíte je dobít sluneční a měsíční energií. Prostě je necháte dvacet čtyři hodin pod širým nebem.
Péče o runy
Když o runy náležitě pečujete a chováte se k nim s úctou, jakou si zaslouží, stanou se mocnými spojenci a pomocníky. Když runy očistíte a posílíte, nasáknou vaší osobní energií a nikdy byste je neměli nikomu půjčovat. To neznamená, že by se jich nesměl dotknout nikdo jiný než vy, naopak, někdy se jich dotknout musí, když mu vykládáte nebo potřebujete, aby se na ně soustředil. Ale nikdo nesmí s vašimi runami pracovat samostatně.
Na runy potřebujete váček, který si ušijete z přírodní, nebělené tkaniny. Rovněž budete potřebovat kus přírodně barvené tkaniny jako šátek, na který budete runy vždy pokládat.
Posilování run
Očištěné runy je třeba posílit. To lze učinit několika způsoby. Někdo je vystavuje polednímu letnímu slunci, jiný je zase na devět dnů uloží do země.
Citace z knihy: Předpovídání budoucnosti

Zdroj: darkprincess.blog.cz

Runová abeceda


Runy ze dřeva

Runy z kamene

Jak vyrobit kyvadlo

11. august 2013 at 19:18 | Luciférek |  Atd.
Vím, že tohle nemá s literaturou nic společného, ale ráda skoumám věci kolem magie a tak. A né, nejsem cvok ;)
1. Sežeň si nějaký korálek nebo kamínek či křížek, který je pro tebe důležitý.Hlavní je, aby měl dírku!
2. Dírkou prostrč tenkou niť nebo drátek nebo řetízek.

Používání kyvadla jako metody k předpovídání budoucnosti se odborně nazývá radiesthesie.
Podvědomě přijímáš energii, která tě obklopuje.I tvé podvědomí uvolňuje určitou energii.Funguje to, protože všecky vnější energie aktivují stejně jako tvoje myšlenky nervové impulsy s ty stimulují drobounká svalová vlákna ve tvých prstech.aniž by sis toho všimla, přenáší se tento pohyb na kyvadlo.čím si citlivější a vnímavější. tím více se ti otvírají dveře k tvému podvědomí.Musíš mít pevnou ruku a při věštění úplně vypnout, skoro meditovat.Nesmíš se snažit kontrolovat svoje myšlenky nebo je řídit.Věšti levou rukou, protože je blíž k srdci.

Zdroj článku: darkprincess.blog.cz

Harry Potter a kámen mudrců

11. august 2013 at 9:02 | Luciférek |  Knížky vs. Filmy
Knížka - Kapitola 11.- úryvek

"Co to máte, Pottere?"
Byl to Famfrpál v průběhu věků. Harry mu knihu ukázal.
"Knihy z knihovny se nesmějí vynášet ze školní budovy," prohlásil Snape. "Dejte mi ji. Srážím Nebelvíru pět bodů."
"To pravidlo si právě vymyslel," zamumlal Harry rozhořčeně, když Snape odkulhal pryč. "Co se mu asi stalo s nohou?"
"To nevím, ale doufám, že ho pořádně bolí," řekl Ron roztrpčeně.
V nebelvírské společenské místnosti bylo toho večera velice rušno. Harry, Ron a Hermiona seděli spolu u jednoho z oken, a Hermiona oběma chlapcům kontrolovala domácí úkol z kouzelných formulí. Nikdy jim nedovolila, aby od ní opisovali ("Jak byste se to chtěli naučit?"), ale když ji poprosili, aby jim úkoly zkontrolovala, tak či tak už dospěli k správným odpovědím.


http://www.playfilm.cz/wp-content/uploads/2013/04/1626_dvd.jpg

Film - určitě jste všichni viděli a kdo né, tak se mrkěte zde.
Co si myslíte, že je lepší? Knížka nebo film? Comment =)


+ Harry Potter - Daniel Radcliffe


Soubor:Daniel Radcliffe.jpg

Daniel se narodil v Queen Charlotte's Hospital (Nemocnice královny Charlotty) jako jediné dítě literárního agenta Alana Radcliffa a castingové agentky Marcii Greshamové. Po své matce je židovského původu jeho otec je protestant ze Severního Irska. Poprvé se jeho touha hrát projevila v pěti letech. V prosinci 1999 debutoval v dvojdílné televizní verzi Davida Copperfielda na motivy Charlese Dickense.
V roce 2001 Daniel začal hrát ve filmech, první byl Agent z Panamy, Harry Potter a Kámen mudrců vydali až o rok později.

Osobní život
Daniel hraje na baskytaru (stejně jako Gary Oldmen) a je fanouškem punk rockové muziky. Jeho oblíbenou kapelou je The Hold Steady, ale poslouchá také Sex pistols či Red Hot Chili Peppers. Fandí také fotbalovému klubu Fulham. Když není momentálně na place, rád si zahraje stolní tenis nebo videohry se svými hereckými kolegy. S Rupertem Grintem a Emmou Watsonovou, s nimiž hraje ve filmech o Harrym Potterovi, má blízký kamarádský vztah.


Škola noci - Nezkrotná - P.C.Castová

10. august 2013 at 16:28 | Luciférek |  Knížky
Autor: P.C. Castová - Kristin Castová
Originál: Untamed
Rok vydání: 2010
Rozsah: 334 s.

Anotace:
Zoey Redbirdová, nejnadanější upíří mládě na světě, se zapletla se třemi kluky najednou, ale nakonec jí nezůstal žádný a kamarádi s ní nemluví. Navíc se Škola noci proměnila v nebezpečné místo. Nocí se totiž začínají pohybovat podivné stíny a školním areálem se stále častěji rozléhá zlověstné skřehotání. Zoey proto nezbývá než pokusit se naštvané kamarády usmířit. Její snahu však může snadno zkomplikovat záhadný nový spolužák, který ji až příliš přitahuje. Když do hry vstoupí děsivé proroctví, začíná Zoey chápat, že vše bylo pouhou předehrou událostí, jež mají kořeny ve stovky let starých indiánských legendách, a že se musí stát skutečnou hrdinkou a připravit se na boj se zlem, které může být daleko silnější než ona.

Tvorba #1

8. august 2013 at 20:27 | Luciférek |  Moje tvorba
Obrázek, podle kterého jsem to kreslila, jsem našla na facebooku. Podepsala jsem se v PhotoFiltre, protože jsem se zapoměla podepsat když jsem to dokončila =D Trvalo mi to tak plus minus 2 hodiny =)


Vlčí stopy - Kapitola 6. Pravda a nic než pravda

8. august 2013 at 18:58 | Luciférek |  Příběhy
Další kapitola. Byla bych ráda za váš názor, ať už je jakýkoliv. ;)

Vlčí stopy - Kapitola 5. Ztracený náhrdelník

6. august 2013 at 16:24 | Luciférek |  Příběhy

Ták, tady je další kapitolka ;)Doufám že se vám bude líbit =)

Škola noci - Vyvolená - P.C.Castová

6. august 2013 at 8:16 | Luciférek |  Knížky
Autor: P.C.Castová
Vydáno (rok): 2010
Vydavatel: Euromedia Group
Originál: Chosen
Rozsah: 267 s.

Anotace: Učednice velekněžky Zoey Redbirdová má spoustu problémů. Zaprvé si myslí, že narozeniny a Vánoce by se neměly míchat dohromady, i když se oslavenec narodil čtyřiadvacátého prosince. Zadruhé se zapletla se třemi kluky naráz. Zatřetí si začíná až podezřele rozumět s nejotravnější holkou na škole, kterou její ostatní kamarádi nemůžou ani cítit. Nejvíc ji však trápí, co se děje s její nejlepší přítelkyní. Stevie Rae možná vstala z mrtvých, ale změnila se tak moc, že už pro ni nejspíš neexistuje cesta zpět. Jenomže tomu Zoey prostě nechce věřit, a proto začíná zoufale spřádat plány na její záchranu. Všechno ovšem musí stranou, když Školou noci otřese hrůzná vražda... V třetím díle série Škola noci sledujeme další trable budoucí upírky Zoey Redbirdové, kterou podobně jako v předchozích částech, Označené a Zrazené ani báječné nadpřirozené schopnosti neuchrání před bolestnými omyly a průšvihy dospívání.

Layout

5. august 2013 at 22:36 | Luciférek |  Atd.
Tákžé...
Jelikož jsem dala nový layout, nevím, jestli se vám líbí. Moje kamarádka říkala, že tomu něco chybí atd. tak jsem udělala ještě jeden... VOTE ;)

1.

(toho textu v pozadí si nevšímejte, mělo to být tak původně, ale změnila jsem to)

2.

Vlčí stopy - Kapitola 4. Cesta s klukem ze "snu"

5. august 2013 at 21:00 | Luciférek |  Příběhy

Tady je další kapitola =) Dneska se mi chce nějak psát =D

Smutek

5. august 2013 at 19:02 | Luciférek |  Atd.
V očích slzy,
v srdci smutek,
snad najdu někoho brzy,
kdo by mi hned neutek.

Všem na kráse záleží,
no, mě záleží na srdci,
existuje někdo, komu mé sdrce náleží?

Hodný chlapec,
s čistým svědomím,
který nebude mít za zády palec,
bude mne milovat,
i když nebudu při vědomí,
bude si mě pamatovat,
i po mé smti.

Škola noci - Zrazená - P.C.Castová

5. august 2013 at 17:36 | Luciférek |  Knížky
Autor: P.C. Castová
Originál: Betrayed
Vydáno (rok): 2010
Rozsah: 318 s.

Anotace:
Zoey Redbirdová si pomalu zvyká na upíří Škole noci a svědomitě se připravuje na roli předsedkyně elitní studentské organizace Dcery temnoty. Městem Tulsa však náhle otřese zmizení středoškolského fotbalisty, a když se jeho mrtvola najde poblíž areálu upíří školy, instinkt Zoey napovídá, že je to teprve začátek něčeho skutečně zlověstného. Zrazená přináší pokračování příběhu o napínavém osudu budoucí upíří velekněžky Zoey.

Láska

5. august 2013 at 15:52 | Luciférek |  Atd.
Je skvělé milovat,
s někým životem proplouvat.
Tahle doba má jen jednu chybu,
vždy záleží jen na tom chytit tu nejhezčí rybu.
Nejde o vzhled, ale o city,
když tě má někdo upířmně rád, máš skvělé pocity.

Chtěla jsem zkusit udělat nějakou báseň =D Byla bych ráda za váš názor ;D